نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نممیدونم با خودم چیکارکنم کمک :(

8676
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45357
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy نممیدونم با خودم چیکارکنم کمک :(

سلام...من مهدی ام 21 سالمه
    راستش من اوایل تابستون سال پیش عشقم از پیشم رف و خیلی برام با ارزش بود و جای همرو واسم پر کرده بود و بعد اون دیگ وارد رابطه ای نشدم ... بعد رفتنش من از طرفی با نتیجه ی بد کنکورم روبرو شدم و بعدم سرکار رفتن و مسایل مالی و بیتوجهی خانواده ک پشتم نبودن باعث شد خیلی دل مرده شم و بعدشم چن تا از دوستام ک بیمعرفت از اب درومدن رفتن و اینا باعث میشد حالم بدترشه...نشستم دوباره مشغول درس شدم و کنکورو همش خونه بودم و روحیم داااغون بعدم ک کرونا اومد و دیگ نمیشد واقعا ی تفریح ساده هم رفت....هیچ روحیه ای ندارم...حال فیلم و گیم و هیچییی ندارم.همش اتاقمم.گاهی گذشته ازارم میده و گاهی نگرانیای اینده و از طرفی بی میلیم نسبت ب همه چی باعث شده دیگ از نفس کشیدنم خسته شم...بارها برای خودم اینده رو میچینم و ب خودم میگم نگاکن اینه برنامه هات و خدابزرگه.گذشته هم تموم شده رفته پس بهش فک نکن.ولی مغزم بهم گوش نمیده....دلم میخواد مث قبلنا با شوق و ذوق برم باشگا..دلم بخواد برم بیرون قدم بزنم..بازم بتونم ی فیلم یساعته رو بدون اینکه ده دفه از پاش بلندشم ببینم...تو خونمونم ذکرکنم با نامادریم زندگی میکنم و مادرم هشت ساله فوت شده....
    بچه ها امیددادن و انگیزه دادن رو من جواب نمیده...نیازدارم یکی باهام حرف بزنه...یکی بیدارم کنه ازین دنیای تیره ی دوروبرم...من شاید برم یگان ویژه یا ارتش امسال و دوستام میگن با این روحیه بری تبدیل ب ادمی میشی ک دیگ نمیشناسیش....هرکس در توانش بود بیاد بم تو واتساپی تلگرامی جایی ویس بده من متن برای افسردگی زیادخوندم با خوندن خوب نمیشم ...خواستم خودم سعیموبکنم خوب شم نشد هرکارکردم نشد...دیگ اومدم اینجا شاید بشه کاری کرد...من دفقط میخوام دوباره شاد و سرزنده باشم همینننن ((((((((((( نمیدونم چ مرگمه...بخاطر خواهرم نبود میزاشتم میرفتم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : نممیدونم با خودم چیکارکنم کمک :(

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که در شرایط روحی سختی قرار دارید و این شرایط روحی باعث می شود که تصمیم گیری برای آینده و ادامه مسیر برای شما سخت تر شود اما در این مسیر نیاز است که شما به این موضوع توجه داشته باشید که ماندن در گذشته کمکی به شما نمی کند .
    شما در سنی وارد روابط دوستی شده اید که برای شما وابستگی زیادی را می تواند ایجاد کرده باشد بخاطر همین روابط در این سن توصیه نمی شود بهتر است به خودتان فرصت بیشتری بدهید تا بتوانید به مرحله پذیرش وارد شوید .
    در این مسیر نیاز است که شما در اول برای بهبود شرایط روحی خودتان اقدام کنید و به روانشناس مراجعه داشته باشید چون تنها همدردی و یا صحبت با دیگران به شما کمکی نمی کند و نیاز است که افکار و احساسات شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا شما بتوانید برای ادامه مسیر زندگی خود با شرایط روحی بهتری اقدام کنید.
    علایمی که شما بیان می کنید نشان از افسردگی می باشد که تاثیر زیادی بر شرایط شما و انتخاب هایتان و همچنین روابط خانوادگی شما خواهد داشت.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354762

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . دوست عزیز مشکلات و ناکامی هایی که تجربه کردین برای هرکسی غیر از شماهم ناراحت کنندس البته این مشکلات و ناراحتی ها رو خیلی از افراد تجربه میکنند و مهم اینه که چطور رفتار کنند و چه راهی را انتخاب کنند
    به نظر میرسه با آشنا شدن با اون خانم بهش وابسته شدین و به خاطر وابستگی تون به اون خانم که سال گذشته ازهم جدا شدین دچار افسردگی شدین
    دوست خوب باید با زندگی کنار اومد هرکسی توی زندگی سختی ها و ناراحتی هایی چشیده و میچشه و اینو بدونید بعد از هرسختی آسانی هست این وعده خداست و مطمئن باش بعد از مشکلات ناراحتی ها و سختی هات دوباره به اون طراوت و شادابی دست پیدا میکنی
    دقت کن از مطلب شما این طور استنباط میشه که درگذشته پسری شاد بودین که ورزش میکردین قدم میزدین و فیلم تماشا میکردین و ظاهرا مشکلات شما بعد از جدایی با اون خانم رخ داده و خودتون عنوان میکنید که اون خانم جای همه رو برای شما پر میکرده و نیجه حاصل از تمام این موارد این میشه که شما دچار افسردگی شدین
    بهتره به روانشناس مراجعه کنید و درصورت نیاز به متخصص دیگه ارجاع بشید

با آرزوی شادی برای شما

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46091
    تشکـر
    42
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

حال و روز منم اینجوریه
    البته دارم سعی میکنم بهتر شم. قبلا مشاور رفتم و چند تا راهکار بهم یاد داد.
    اول اینکه یه دفتر کنار بزار، و هر کاری که تو ساعات روز انجام میدی، و زمانی که بهش اختصاص دادی رو بنویس و آخر شب نگاهشون کن.
    تا جایی که میتونی همه ساعاتت رو باید پر کنی و هیچ وقت بیکار نشینی چون باعث میشه افکار منفی سراغت بیاد.
    دوم داشتن پیاده رویه. اگه هر روز نمیتونی یک روز در میون و به مدت یک ربع یا نیم ساعت.
    کارهای مورد علاقتو پیدا کن ببین از چه کاری لذت میبری
    منم دیگه نه گیم دوست دارم و نه هیچ فیلمی
    ولی بالاخره یه کاری هست که ازش لذت ببری. زمانی در روز رو بهش اختصاص بده که حالتو بهتر کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد